Jdi na obsah Jdi na menu
 


Putování s čertem - připravované

20. 1. 2015

Putování s čertem

Přesto,že všichni víme,jak to kdysi s čerty bylo,je toho spousta,co nám tu po sobě zanechali...

 

Při hledání zajímavých míst, vhodných pro výlety, jsme narazili na mnoho takových, se kterými má něco společného čert. Nejčastěji mají "čertovský" název (Peklo, Čertova stěna, Čertovo jezero...). K jiným se váže pověst, ve které hraje nějakou roli čert (např. hrady Houska a Bezděz), nebo může jít o místní název místa nazvaného oficiálně jinak (Pekelná díra-Průrva Ploučnice) a nebo místa, která si vybrali filmaři pro natáčení pohádek (Dolský mlýn, Pekelné doly). Takových míst je spousta a jsou rozeseta po celé republice.

Jedná se o výlety z kategorie NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ. Tím se rozumí, že akce jsou připraveny, jak se říká, "od stolu", bez průzkumu terénu, s improvizacemi během cesty (bude-li to vyžadovat situace). Předpokládá se výletní tempo,s možností kdykoli se, na vlastní zodpovědnost, od hlavní skupiny "trhnout" a absolvovat danou trasu samostatně, nebo si ji libovolným způsobem upravit dle vlastních potřeb.

Povinná výbava:dobrá nálada, očkovací průkaz psa, miska a voda, vodítko.

Doporučená výbava: mapa (alespoň internetová)
 

 

24.11.2018    Čertova zeď a Chrastenský vodopád   15 km

Sraz v 10.00 hod. na parkovišti Lázeňská, v Lázeňské ulici v obci Osečná (na silnici mezi Stráží pod Ralskem a Českým Dubem). V Osečné odbočíte na Lázně Kundratice. Parkoviště je před zákazem vjezdu do areálu lázní.

https://vick.rajce.idnes.cz/Certova_zed/

 

22.12.2018   Čertovy náramky a Kadovský viklan  10 km

Sraz v 10.00 hod. na parkovišti před Obecním úřadem v Kadově (na okraji obce, na výjezdu na Vrbno).

https://vick.rajce.idnes.cz/Kadov/